XXII Niedziela zwykła 01.09.2024

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych Dożynek Parafialnych. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Koła Gospodyń  i  Gospodarzy  Wiejskich  w  Sobkowie, które przygotowało tegoroczne dożynki,  za  przepiękny  wieniec  dożynkowy, dekoracje  i  przygotowanie  całej ceremonii.  Wymagało  to dużego nakładu pracy, trudu i zaangażowania wielu osób.  Dziękuję delegacjom Sokołowa Górnego,  Sokołowa  Dolnego  i  Wierzbicy za udział w ceremonii dożynkowej i Mszy świętej oraz wspaniałe  kosze  obfitości złożone na ołtarzu dziękczynnym. Podziękowania kieruję do sołtysów naszej  Parafii i strażaków  OSP  z Sobkowa  i  Sokołowa  Górnego.  Dziękuję pocztom sztandarowym, które nadały liturgii tak uroczysty charakter. Słowa podziękowania kieruję do tych, bez których to święto nie miałoby tak pięknej oprawy, czyli starostów dożynek – Pani  Danuty  Wójcickiej  i Pana Stanisława  Osowskiego. Wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tych dożynek. Dziękuję  sponsorom, którzy materialnie i finansowo wsparli tę uroczystość. Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi tegoroczne Dożynki stały się wspaniałą okazją do dziękczynienia za cały rok pracy naszych mieszkańców oraz do radosnego świętowania.
  2. W przyszłą  niedzielę    odbędzie  się   Dzień Seminaryjny.  Będziemy   modlić  się  o  nowe  i  liczne  powołania,  także  z  naszej  parafii. Duchowo  i  materialnie  będziemy  wspierać   Wyższe  Seminarium  Duchowne  w  Kielcach.
  3.   W tym  tygodniu  przypada:

–  pierwszy  piątek  miesiąca.  Spowiedź   od  godz.  17.30

–  pierwsza sobota miesiąca – po  Mszy  św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

1. Dziś o godz.  10.00   Msza  św.  na  rozpoczęcie  roku  szkolnego  i  katechetycznego  oraz  poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla  dzieci.
  2. Spowiedź dla dzieci i  młodzieży codziennie  przed  Mszą św.  po  południu.

we wtorek – św Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła

w czwartek – św Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy

1.   Od wtorku  będzie  nowa  książka  z  intencjami  i  będzie  można    zamawiać  Msze  św.  na  następny  rok.    Zapisy  w  kancelarii  parafialnej  i  w  kościele  przed  i  po  Mszy  św.
  2. Trwają  prace  przy  naszym  kościele…

9.   Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego Kościoła.

10.  Zachęcam  do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzę  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Stanisława  bm.