XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11 sierpnia 2024 r.

1. Przeżywamy XIX niedzielę zwykłą w ciągu roku. W maryjnym miesiącu sierpniu pamiętamy  o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

w  sobotę – Św. Jacka, prezbitera,

3.We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców.  W  tym  dniu  przypada  104  rocznica  pamiętnego  ,, cudu  nad  Wisłą”.  Pamiętamy  o  poległych,  którzy  oddali  życie  za  Ojczyznę.

4. W imieniu pielgrzymów z Janowa składam serdeczne Bóg zapłać paniom  z  Sobkowa  i  z  Sokołowa  Dolnego  za  przepyszny  poczęstunek  oraz    Dyrektorowi  Szkoły  im.  Jana  Pawła  II    w  Sobkowie  Dariuszowi  Buteńko  i  wszystkim, którzy  okazali  im swoją   życzliwość  na  pielgrzymim  szlaku.

5. Bóg zapłać   Danusi  i  p.  Agnieszce i  p.  Jadwidze  za  kwiaty  do  kościoła.

6.  We   wtorek  13  sierpnia  zapraszam na   kolejne  Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy   Mszą  św. o godz. 19.00  z kazaniem, później  różaniec fatimski i procesja. Proszę  o  spisanie  intencji  na  kartkach,  które   będziemy  polecać  Panu  Bogu.  Proszę  przynieśmy  lampiony.

7.  Od 26  lipca   trwają  prace  przy  kościele  w  ramach  „Polskiego  Ładu”.  Są  skuwane  tynki  elewacji  zewnętrznej,  uzupełniane  ubytki  i  czyszczenie.  Remontu   wymaga   całość   elewacji,  ale  niestety  nie  wystarczy  na  to   środków   finansowych.  Jeżeli   zdecydowalibyśmy    się  na  wkład  własny,  to  całość   prac,   łącznie  z  malowaniem   byłaby   zakończona   już  w  pożdzierniku.  Od  nas  zależy,  czy  prace   zakończymy  w  tym  roku,  czy  zostaną  przedłużone  w  czasie.  Dziękuję   Wspólnocie  Leśnej z  Sobkowa  za  wpłatę  na  konto   7  tyś.  zł   na   remont  kościoła.  Oprócz  tego  czeka  nas  jeszcze   wiele  prac  porządkowych  wokół  kościoła  i  plebani.  W  związku  z  tym  proszę  Was  kochani  o  pomoc,  gdyż  sam  nie  poradzę  sobie  z  tym  wszystkim.  Po  spotkaniu  z  Radą  Parafialną  doszliśmy  do  wniosku,  że  jedna  sobota  w  miesiącu  byłaby  przeznaczona  na  prace  porządkowe.  Dlatego  zapraszam  do  pomocy  na  sobotę  24  sierpnia  rodziny  z  Sokołowa  Górnego  OD  P. KOTARZEWSKICH  DO  REMIZY w  godzinach  od  9.00  do  12.00  Z  serca  dziękuję.

8.  Zwieńczeniem prac  przy  żniwach  jest  dziękczynienie  Bogu  za  obfitość  plonów  naszej  ziemi  i   dobrą  pogodę.  Chcę  powrócić  do  przepięknej  polskiej  tradycji  zwanej   ,,dożynkami”.  Proszę  o  przygotowanie  wieńca  dożynkowego  mieszkańców  Sobkowa,  a  mieszkańców  poszczególnych  wsi  o  kosze  z  owocami   z  naszych  pól,  sadów  i  ogrodów.  Zapraszam  wszystkich  na  dziękczynienie  25  sierpnia  na  sumę  o  g  12.00  Po  Mszy  św.  poczęstunek

Do  zawarcia  sakramentalnego  związku  małżeńskiego  przygotowują  się:

Stanisław  Wrona,  kawaler,  zam.  w  parafii  tutejszej

Ewa  Słoma,  zam.  w  parafii  Brzegi

Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzę  Bożego błogosławieństwa i opieki naszego Patrona św. Stanisława  bm