XXI Niedziela zwykła 25.08.2024

1. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte  o godz. 800  i 18.00. Na każdej Mszy świętej odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.
  2. Dziś na  Mszy  św.  o  g  12.00  Dożynki  parafialne.  Podziękujemy  Bogu  za  obfitość  plonów  naszej  ziemi  i  dobrą  pogodę.  Zbiórka  o  g  11.30  na  placu  przy  świetlicy,  skąd  procesjonalnie  udamy  się  do  kościoła.  Po  uroczystej  Mszy  św.  przejście  na  plac  za  kościołem,  gdzie  będzie  przekazanie  chleba,  obtańczenie  wieńca  dożynkowego,  poczęstunek  oraz  zabawy  i  konkursy. Zapraszam  wszystkich.
  3. Z całego  serca  dziękuję mieszkańcom  Sokołowa  Górnego  za  prace  porządkowe  przy  naszym  kościele  i  wokół  Plebani.  Dziękuję  p. Monice  Zgryza,  Paulinie  Wilk,  Zdzisławie  Zabojszcz,  Danucie  i  Henrykowi   Kot,  Pawłowi  Kogut,  Mirosławowi  Tekiel  oraz  paniom  za  dekorację  kościoła:  Agnieszce  Gałuszka,  Danucie  Wójcickiej,  Jadwidze  Kwapisz,  Annie  Kulczyckiej,  Teresie  Petera  i  p. kościelnemu Pawłowi.  Bóg  zapłać.
  4. W przyszłą  niedzielę  1  września  o  g.  17.00  w  Parku  w  Sobkowie  odbędzie  się  koncert  w  wykonaniu  Filharmonii  Świętokrzyskiej  oraz  upamiętnienie  85  rocznicy  wybuchu  II  wojny  światowej.  Wójt  Gminy  zaprasza.

– we wtorek – św. Monikę
– w środę – św. Augustyna , bp i doktora kościoła
– w czwartek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela

1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna
  2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w  intencji  uczniów  i nauczycieli naszej parafii z obu szkół  będzie odprawiona w naszym kościele w niedzielę o godz. 10.00. Spowiedż  przed  każdą  Mszą  św.  po  południu.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzę  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Stanisława  bm.